Tisková zpráva v PDF (726 kB)

 

Slavnosti piva Chodovar 2016 ve znamení Pivních lázní

Již po čtyřiadvacáté letos proběhly v areálu Rodinného pivovaru Chodovar v Chodové Plané tradiční Slavnosti piva Chodovar – tentokráte ve znamení oslavy deseti let od otevření pravých Pivních lázní. Patřila jim celá sobota 20. srpna 2016 a pro návštěvníky byl opět připraven nejen bohatý kulturní program a hektolitry vynikajícího zlatavého piva!

K výbornému Chodskému pivu® (nebo zdravé minerální vodě Il-Sano®) se samozřejmě hodí i něco k snědku. Proto opět nechyběly po celý den v pivovarské zahradě speciality na grilu restaurace Ve Skále od šéfkuchaře Dušana Votavy, nabídka tradičních českých jídel v areálu Beerraria Stará Sladovna nebo stánky s bramboráčky, trdelníky či cukrovinkami.

Když má člověk co dobrého pít a v žaludku „nekručí“ hlady, přijde vhod možnost se skvěle pobavit. A jak je u nás v pivovaru na Slavnostech piva zvykem, ani v tomto směru žádný z návštěvníků nestrádal. Zatímco speciálně vypravené vlaky plné zábavy Chodovar Expres mířily ve směru od Plzně i od Karlových Varů do cílové stanice Chodová Planá, již od desáté hodiny otevíraly opět kulturní program netradiční prohlídky pivovaru. Během nich se mohli návštěvníci něco dozvědět o tom, jak se vaří poctivé Chodské pivo®, ale i shlédnout několik krátkých scének zejména na aktuální téma „pravé Pivní lázně“ v podání Komedyjantů z Tachova. Motto bylo totiž jasné – stejně jako pro celé letošní Slavnosti piva: »Léto v pivovaru aneb pravé Pivní lázně slaví 10. narozeniny :-)«.

Program v pivovarské zahradě tradičně „odstartovalo“ vystoupení Plzeňských heligonkářů a po něm už návštěvníky přivítal průvodce celým dnem, moderátor Radek Nakládal. Nechyběl ani slavnostní přípitek na zdraví všem účastníkům a zdar letošních slavností – samozřejmě za účasti prezidenta pivovaru pana Jiřího Plevky staršího, vrchního sládka pana Jana Plevky a obchodního sládka pana Jiřího Plevky mladšího.

Svou jedinečnou country-crossoverovou show ihned po slavnostním zahájení uvedla diváky do varu legendární velichovská kapela Tsunami. V obvyklém čase přišlo na řadu tradiční klání o titul Pivní rytíř Chodovaru a Pivní rytířka Chodovaru. Letos byly výsledky na prvních místech relativně vyrovnané, ale výkony několikanásobného Pivního rytíře Josefa Míška ze Stříbra (tuplák piva, tedy celý jeden litr, vypitý za neuvěřitelné 3 sekundy a 78 setin) nebo Pivní rytířky Márii Slepičkové (půllitr piva za 6 sekund a 12 setin) přeci jen čněly nad ostatní a právem vzbuzovaly v publiku úžas a nadšení.

Po čase přijela svým vystoupením připomenout slavnou britskou skupinu Queen slovenská revivalová kapela QUEENmania, která vystupovala ve více než 25 různých zemích po celém světě, je považována za jednu z nejlepších tribute kapel na světě a její frontman Peter Paul Pačut je hlasově i vzhledově snad reinkarnací Freddieho Mercuryho. Prostě paráda… A svoje hojně zastoupené mladší i starší fanoušky svým vystoupením rozhodně nezklamala ani EWA FARNA se svojí kapelou.

Moderátor Radek Nakládal za ochotné pomoci a asistence „capartů“ pak zajistil vylosování všech 50 výherních lístků z pivovarské tomboly a tím se také posunul čas směrem k velmi očekávanému vystoupení kultovní AC/DC revivalové kapely ŠPEJBL'S HELPRS. Atmosféra během jejich koncertu na slavnostech se asi ani nedá slovy popsat. Byl to již standardně vynikající zážitek, chlapi předvedli úžasnou show a opět platilo, že kdo zavřel oči, musel podle zvuku okamžitě pochybovat, zda není náhodou na koncertě pravých AC/DC…

Není potřeba asi ani zmiňovat, že ohňostroj, který následoval, byl opět nádherný a dechberoucí a právem na sebe strhl pozornost každého přítomného návštěvníka. Do konce programu v pivovarské zahradě pak už k tanci hrála tradičně skupina RULLETE Music.

Samozřejmě ani letos nechyběl program v areálu Beerraria Stará Sladovna, kde během odpoledne a podvečera zahrála dechová kapela CHODOVARKA. Tady byla rovněž pro děti připravena dětská zahrada nebo tu bylo možno si vyzkoušet, jak se hraje letní metaná. A v neposlední řadě bychom rádi poděkovali za asistenci a bedlivý dohled četníkům (a policistům, financům a vojákům – tedy „SOSákům“ – z Falknova (Sokolova) a s nimi ženám z Masarykova klubu žen.

Zkrátka: Kdo tam s námi byl, ví, že to bylo opět bez chyby. Tak doufáme, že se uvidíme i příští rok!!! Anebo například na některé další akci u nás v pivovaru! ;-)

 

Přehled výsledků

       
Kategorie mužů – "Pivní rytíř 2016
1. Josef Míšek Stříbro 3,78 s
 
Kategorie žen – „Pivní rytířka 2016“
1. Mária Slepičková   6,12 s

 

Tisková zpráva v PDF (726 kB)

 

 

Vylosovaná čísla tomboly v PDF (27 kB)

Vylosovaná čísla tomboly

Kompletní přehled vylosovaných čísel je k dispozici v PDF ↑↑↑
1. cena: 24 M
2. cena: 124 B
3. cena: 178 H

Dalších 47 tažených čísel najdete v PDF… ↑↑↑

Nevyzvednuté výhry je možné si převzít v sekretariátu pivovaru Chodovar do 20. 9. 2016.

 
 

Rychlá rezervace