Přijeďte k nám do Českého lesa!
...a dopřejte si prvotřídní relax v našem pivovarském hotelu.
 

Fotogalerie na naší FB stránce

Známe nového mistra světa v koulení!

Sobota 22. 6. 2024 patřila v Rodinném pivovaru Chodovar v Chodové Plané tradičnímu Mistrovství světa v koulení pivních sudů 2024 a také ukázkám a soutěžím v disciplínách silového sportu STRONGMAN. A bylo na co se dívat!

Program letošního mistrovství, které bylo podobně jako v minulých letech otevřené pro všechny zájemce z řad veřejnosti, začal už v 11 hodin dopoledne prohlídkami pivovarského provozu. Souběžně už od dopoledne a poté i nadále až do pozdních večerních hodin také v areálu nedalekého zámku probíhaly Chodské Svatojánské slavnosti pořádané městysem Chodová Planá.

Od druhé hodiny odpolední nádvoří před restaurací Stará Sladovna (a s ním i část nádvoří pivovaru) patřilo kuličům pivních sudů. Letošní ročník byl opět určen i soutěžícím z řad široké veřejnosti, kteří si tak mohli poměřit svoje síly s ostatními závodníky a bojovat o titul mistra světa. A ti, kteří to třeba vyzkoušeli poprvé, se přesvědčili o tom, že to není rozhodně nic jednoduchého – ať už soutěžili v kategorii mužů, žen nebo v kategorii dětí.

Přesto byli všichni návštěvníci svědky velmi slušných výkonů a „jak se to správně dělá“ na dané trati předvedli i skuteční profíci jako loňský a nakonec znovu i letošní mistr světa v koulení Ivan Vinichuk nebo nová mistryně světa Tereza Malušová.

Mezi jednotlivými rozběhy pak diváky spolehlivě zabavil český elitní Strongman a silácký sympaťák Jarda Svoboda, který se svým parťákem opět předvedl několik ukázek strongmanského umění a některé z disciplín si vyzkoušeli i zájemci z řad diváků.

Pod jeho vedením proběhla silácká soutěž Chodovar STRONGMAN 2024, kde přihlášení soutěžící, muži i ženy, porovnali svoje síly v disciplíně zvedání plného sudu nad hlavu po dobu jedné minuty na počet opakování (muži sud 20 l a ženy soudek 10 l). Nutno podotknout, že výkony některých soutěžících byly až překvapivé!

Po celé odpoledne i podvečer bylo postaráno o výborné jídlo i pití a po šesté hodině program letošního mistrovství uzavřela svým vystoupením známá mariánskolázeňská rocková kapela BABA HED. Byl to nakonec příjemný a krásný den v pivovaru plný zajímavých zážitků!

Tak nashledanou na některé další akci v pivovaru – třeba na tradičních Slavnostech piva Chodovar 2024, na které si už teď můžete v předprodeji pořídit vstupenky za zvýhodněnou cenu! ;-)

Fotogalerie na naší FB stránce

 

Přehled výsledků – MS V KOULENÍ

     
Kategorie mužů
1. Ivan Vinichuk 0:44.49
2. Petr Ladman 1:00.24
3. Lukáš Mejta 1:01.34
 
Kategorie žen
1. Tereza Malušová 0:53
2. Simona Pejšová 1:09
3. Jana Jordánová 1:17
 
Kategorie dětí
1. Michael Kruba 1:53
2. Anton Brambor 2:12
 

Přehled výsledků – STRONGMAN

     
Kategorie mužů zvedání sudu
1. Pepa Nejedlý 30 krát
2. Aleš Babouček 29 krát
3. Milan Šmolík 28 krát
   
Kategorie žen zvedání sudu
1. Iveta Litomiská 26 krát
2. Jana Bedeová 25 krát
3. Lucie Jindrová 19 krát
   

 

Fotogalerie na naší FB stránce

 

 
 
...
...
.
«« předchozí pauza další »» ZAVŘÍT
.

Naše tipy - co u nás můžete vidět?

Výlet do Tachova