Přijeďte k nám do Českého lesa!
...a dopřejte si prvotřídní relax v našem pivovarském hotelu.
 

Slavnosti piva Chodovar 2023: 450 let pivovaru!

Letošní Slavnosti piva Chodovar 2023 se nesly v duchu oslav krásného výročí – 450 let našeho rodinného pivovaru. Atmosféra byla o to slavnostnější a všichni – diváci, účinkující i sami pivovarští – byli od začátku připraveni užít si co nejbáječnější den v pivovaru. A to se také povedlo – „na výbornou“!

Stejně jako v jiných letech i letos jsme z pivovaru objednali na den, kdy se Slavnosti piva konají, co nejhezčí počasí. Zatímco v minulém roce naše objednávka nebyla tak docela vyslyšena, tento rok počasí klaplo skutečně na jedničku a celý den až do večera bylo slunečno a jasno. Ideální počasí na to si vychutnat vynikající pivečko!

Již od desáté hodiny otevíraly opět kulturní program netradiční prohlídky pivovaru. Během nich se mohli návštěvníci něco dozvědět mimo jiné o tom, co nového vynalezl slovutný profesor Zweistein a co zajímavého stojí za to vědět o historii pivovaru Chodovar – v několika vtipných scénkách v podání Komedyjantů z Tachova. Nechyběli samozřejmě ani četníci, policisté, financové a vojáci – tedy „SOSáci“ – z Falknova (Sokolova), kteří současně okem bdělým dohlíželi po celý den na pořádek na slavnostech.

Program v pivovarské zahradě v jednu hodinu po poledni „odstartovalo“ skvělé vystoupení kapely Zavěšený kafe a po něm už návštěvníky přivítal tradiční průvodce celým dnem, moderátor Radek Nakládal. Nechyběl ani slavnostní přípitek na zdraví všem účastníkům a zdar letošních slavností – samozřejmě za účasti obchodního ředitele pana Jiřího Plevky ml., ředitele pivovaru pana Vojtěcha Plevky, sládka pivovaru pana Jana Plevky, starosty Chodové Plané pana Luboše Hlačíka nebo starosty Tachova pana Petra Vrány.

Ihned po slavnostním zahájení „vtrhla“ na pódium se svou show tachovská pop-punková kapela sounds.in.stereo, která všem jasně ukázala, že je pro ni potěšením moci se svým vystoupením přidat ke „gratulantům“ našemu pivovaru. A podle všeho byl zase pro diváky potěšením její koncert.

Krátce po čtvrté odpolední si na své přišli všichni milovníci českého bigbítu konce šedesátých let – převážně (ale nejen) s hity své tehdejší skupiny Matadors přijel pivovaru pogratulovat legendární Viktor Sodoma v doprovodu své aktuální kapely Parní stroj.

K výbornému Chodskému pivu® (nebo zdravé minerální vodě Il-Sano®) se samozřejmě hodí i něco k snědku. Proto opět nechyběly po celý den nejrůznější menší i větší pochoutky v pivovarské zahradě nebo nabídka tradičních českých jídel v Beerrariu Stará Sladovna či v Restauraci Ve Skále.

V obvyklém čase přišlo na řadu tradiční klání o titul Pivní rytíř Chodovaru a Pivní rytířka Chodovaru. I letos byly k vidění obdivuhodné výkony, na pomyslný trůn se však po několika letech vrátil v mužské kategorii fenomenální ostřílený borec. Titul Pivní rytíř Chodovaru za nejrychleji vypitý „tuplák“ (tedy 1 litr) piva s přehledem získal Josef Míšek s neuvěřitelným časem 3,68 sekundy a titul v tentokrát velmi vyrovnané ženské kategorii Pivní rytířka Chodovaru za vypití půllitru piva vybojovala nejrychlejším časem 6,58 sekundy Kateřina Polášková.

V hlavním večerním čase odstartovala nejprve od šesté hodiny svůj koncert známá kapela Děda Mládek Illegal Band. Zpěvák a činelista Mersi se svými spoluhráči nenechal nikoho odpočinout, hity Ivana Mládka v energických a nestárnoucích aranžích „kluci sypali z rukávu“ jeden za druhým a tahle partička tak jednoznačně ukázala, že oslava 450 let pivovaru by bez nich prostě nebyla kompletní. Od osmé hodiny je pak na pódiu vystřídala další „tradiční“ parta – precizní tribute show s hity slavné rockové kapely AC/DC, známá příbramská revivalová skupina ŠPEJBLS HELPRS. A chlapi opět nezklamali. Není divu, že se všichni v pivovarské zahradě bavili přímo královsky!

Do konce programu pak už k tanci hrála tradičně skupina RULLETE Music. Zábava byla na jedničku, výborné zlatavé pivečko teklo proudem a diváci byli spokojeni. Zkrátka: Kdo tam s námi byl, ví, že to bylo opět super! Tak doufáme, že se uvidíme i příští rok!!! Anebo například na některé další akci u nás v pivovaru! ;-)

 

Přehled výsledků

Pivní rytíř Chodovaru 2023
1. Josef Míšek (3,68 s)
2. Hasan Dreoli (9,34 s)
3. Zdeněk Raška (10,71 s)

Pivní rytířka Chodovaru 2023
1. Kateřina Polášková (6,58 s)
2. Bianca Batzová (6,83 s)
3. Kateřina Soukupová (6,96 s)

 

 

Související místa na našich stránkách

 

 
 
...
...
.
«« předchozí pauza další »» ZAVŘÍT
.

Naše tipy - co u nás můžete vidět?

Výlet do Tachova