Přijeďte k nám do Českého lesa!
...a dopřejte si prvotřídní relax v našem pivovarském hotelu.
 

Slavnosti piva Chodovar 2021 – zase bylo pivně a veselo!

Opět po roce proběhly v sobotu 21. srpna 2021 v našem Rodinném pivovaru Chodovar v Chodové Plané tradiční Slavnosti piva Chodovar 2021. Tentokrát se opět konaly v krásném areálu pivovarského přírodního divadla, kde byl jako vždy připraven nejen bohatý kulturní program a hektolitry vynikajícího zlatavého piva!

K výbornému Chodskému pivu® (nebo zdravé minerální vodě Il-Sano®) se samozřejmě hodí i něco k snědku. Proto opět nechyběly po celý den nejrůznější menší i větší pochoutky v pivovarské zahradě nebo nabídka tradičních českých jídel v Beerrariu Stará Sladovna.

A když má člověk co dobrého pít a v žaludku „nekručí“ hlady, přijde vhod možnost se skvěle pobavit. A jak je u nás v pivovaru na Slavnostech piva zvykem, ani v tomto směru žádný z návštěvníků nestrádal.

Již od jedenácté hodiny otevíraly opět kulturní program netradiční prohlídky pivovaru. Během nich se mohli návštěvníci něco dozvědět mimo jiné o tom, co všechno je potřeba zajistit a vědět, když má do pivovaru přijet samotná královna – v jedné z několika krátkých scének v podání Komedyjantů z Tachova.

Veselou historku v podobě další scénky také pro čekající na prohlídky měli připravenu četníci, policisté, financové a vojáci – tedy „SOSáci“ – z Falknova (Sokolova), kteří současně okem bdělým dohlíželi po celý den na pořádek na slavnostech.

Program v pivovarské zahradě „odstartovalo“ vystoupení dechové kapely Chodovarka a po něm už návštěvníky přivítal průvodce celým dnem, moderátor Radek Nakládal. Nechyběl ani slavnostní přípitek na zdraví všem účastníkům a zdar letošních slavností – samozřejmě za účasti obchodního sládka pana Jiřího Plevky ml., výrobního ředitele pana Vojtěcha Plevky, starosty Chodové Plané pana Luboše Hlačíka a starosty partnerské bavorské obce Störnstein pana Markuse Ludwiga.

Ihned po slavnostním zahájení „vtrhla“ na pódium a také do uší diváků se svým programem tachovská heavy-rocková skupina The New Morning. Svou jedinečnou country-crossoverovou show pak navázala legendární velichovská kapela Tsunami, která tak se svým pomyslným „pivním vorem“ dočasně zakotvila v našem pivovarském přírodním divadle a podle všeho i v srdcích návštěvníků.

V obvyklém čase přišlo na řadu tradiční klání o titul Pivní rytíř Chodovaru a Pivní rytířka Chodovaru. Letos byly výsledky na prvních místech relativně vyrovnané, ale například výkony několikanásobného Pivního rytíře Josefa Míška (tuplák piva, tedy celý jeden litr, vypitý za neuvěřitelné 4 sekundy a 15 setin) nebo Pivní rytířky Marty Linhartové (půllitr piva za 8 sekund a 53 setin) přeci jen čněly nad ostatní a právem vzbuzovaly v publiku úžas a nadšení.

A pak už dorazila ona královna. Jak se už účastníci netradičních prohlídek pivovaru mohli dozvědět, nešlo ve skutečnosti o britskou panovnici, ale o slavnou skupinu QUEEN – v podání pravidelným divákům našich pivních slavností už velmi dobře známé revivalové skupiny QUEENMANIA. A opět to nemělo chybičku!

Do konce programu v pivovarské zahradě pak už k tanci hrála tradičně skupina RULLETE Music. Počasí klaplo na jedničku, výborné zlatavé pivečko teklo proudem a diváci byli spokojeni. Zkrátka: Kdo tam s námi byl, ví, že to bylo opět bez chyby. Tak doufáme, že se uvidíme i příští rok!!! Anebo například na některé další akci u nás v pivovaru! ;-)

 

Přehled výsledků

Pivní rytíř Chodovaru 2018
1. Josef Míšek (4,15 s)
2. František Seitz (6,90 s)
3. Zdeněk Raška (10,35 s)

Pivní rytířka Chodovaru 2018
1. Marta Linhartová (8,53 s)
2. Klára Vejrová (17,44 s)
3. Tereza Košťálová (1:27,00 min)

 

 

Související místa na našich stránkách

 

 
 
...
...
.
«« předchozí pauza další »» ZAVŘÍT
.

Naše tipy - co u nás můžete vidět?

Výlet do Tachova