Přijeďte k nám do Českého lesa!
...a dopřejte si prvotřídní relax v našem pivovarském hotelu.

Tipy na výlety

Chodovar Beer Wellness Land v areálu Rodinného pivovaru Chodovar je ideálním výchozím bodem pro výlety do krásné přírody Českého lesa, za památkami nebo do zdejších lázeňských měst – zkrátka za historií i současností kraje, kde se rodí Chodské pivo.

Výlet do Kynžvartu

Zámek Kynžvart

Jen 17 minut cesty autem od našeho pivovarského Hotelu U Sládka leží malebné město Lázně Kynžvart a překrásný klasicistní Zámek Kynžvart spojený, stejně jako zdejší panství, především s rodem Metternichů.

Původně barokní sídlo nechal v letech 1821–36 rakouský kancléř von Metternich přestavět na empírový zámek. Stavbu projektoval stavitel italského původu Pietro Nobile. Zámek nabízí krásný a autenticky vybavený interiér a nachází se v něm jedna z nejcennějších zámeckých knihoven v Čechách. V roce 1828 zde bylo z iniciativy kancléře Metternicha založeno muzeum, kde je možné shlédnout cenné sbírky přírodnin, mincí, historických a technických kuriozit, rukopisů, starých egyptských památek, zbraní i uměleckých předmětů.

V současnosti kromě 5 základních prohlídkových okruhů, mezi kterými nechybí ani prohlídky pro děti, nabízí zámek příležitostně i kostýmované nebo noční prohlídky a také řadu vzdělávacích a kulturních akcí.

 

Lázně Kynžvart

Necelé 2 kilometry od zámku leží město Lázně Kynžvart, které, jak už jméno napovídá, patří mezi západočeská lázeňská města ležící ve známém „lázeňském trojúhelníku“. Kromě lázeňských domů a překrásných udržovaných lázeňských parků jsou zde samozřejmě i léčivé prameny. Mezi nejznámější patří například osvěžující kyselka Richard, kterou je možno čerpat v pitném pavilonu uprostřed lázeňského parku.

Za zastávku určitě stojí i místní náměstí s dominantou v podobě kostela svaté Markéty a sloupem se sochou Panny Marie nebo zřícenina Hradu Kynžvart na vrchu nad městem.

 
 

Rychlá rezervace

...
...
.
«« předchozí pauza další »» ZAVŘÍT
.

Naše tipy - co u nás můžete vidět?

Výlet do Tachova