Přijeďte k nám do Českého lesa!
...a dopřejte si prvotřídní relax v našem pivovarském hotelu.

Tipy na výlety

Chodovar Beer Wellness Land v areálu Rodinného pivovaru Chodovar je ideálním výchozím bodem pro výlety do krásné přírody Českého lesa, za památkami nebo do zdejších lázeňských měst – zkrátka za historií i současností kraje, kde se rodí Chodské pivo.

Tachov

Město, historické hradby a zámek

Tachov patří mezi nejstarší sídla západních Čech. Dominantou celého města je kostel Nanebevzetí Panny Marie. Příjemný odpočinek nabízí také náměstí s kašnou. Významnou památkou je Tachovský zámek, který vznikl přestavbou gotického hradu v 17. století. V současnosti je zámek přístupný návštěvníkům formou prohlídek.

Skvostem jsou městské hradby, které patří k nejzachovalejším v Česku. Jejich současná podoba pochází z přelomu 13. a 14. století. Hradby obklopují historický střed města v délce asi 700 m.

Jízdárna Světce a rozhledna

Ve Světcích, které jsou vzdáleny asi 2 km od města, najdeme pozůstatky kláštera, který byl zrušen již v roce 1786. Vaší pozornosti by neměla uniknout monumentální Windischgrätzova jízdárna v pseudorománském stylu, která je druhou největší jízdárnou ve střední Evropě. Původně na konci minulého století téměř zdevastovaná unikátní stavba byla v roce 1997 získána do vlastnictví města Tachov a od roku 2000 je tato národní kulturní památka postupně rekonstruována. V současnosti je jízdárna opět krásná zevnitř i zvenku a probíhají zde i zajímavé prohlídky nebo kulturní a společenské akce, jichž se zúčastňují přední čeští i světoví umělci.

A když už budete tak blízko, neměli byste si nechat ujít kilometr vzdálenou tachovskou rozhlednu na vrchu Vysoká, která nabízí krásný výhled do širokého okolí. V těsné blízkosti je i památník husitské bitvy u Tachova.

Sportovní areál Tachov

Prakticky na dohled pod vrchem Vysoká najdete rozlehlý tachovský sportovní areál, kde nechybí „vytuněný“ skatepark, 18-ti jamkové hřiště pro stále populárnější discgolf (frisbee golf), plavecký bazén a venkovní koupaliště se třemi skluzavkami nebo například zimní stadion, fotbalová hřiště a atletický stadion, sportovní hala či tenisové kurty. Zkrátka i výlet do Tachova si můžete zpestřit aktivním sportováním…

 
 
...
...
.
«« předchozí pauza další »» ZAVŘÍT
.

Naše tipy - co u nás můžete vidět?

Výlet do Tachova